Lihtmoodulid

Liht-moodulid
Kohtadesse, kus on oluline seinte paigalduse ja selle hilisema demontaaži kiirus. Mooduli materjaliks on üks kipsplaat, vill ja mõned OSB ribad. Mooduli kõrgus 2400mm ja paksused 76mm (sees 50mm vill) või 46mm (sees 20mm vill). Moodulseinad on omavahel ühenduses tappliitega. Üleval ja all on moodulseinad metallist U-profiilide sees (serva kõrgus 20mm). Mooduleid omavahel nähtavalt pinnalt kokku ei kruvita ega liimita. Mooduleid on soovi korral võimalik rentida koos paigaldusega. Pildil on 35m2 töökoda 42-st moodulist. 76mm lihtmooduli tehniline joonis ja õhukese, 46mm lihtmooduli tehniline joonis
Töökoda lihtmoodulitest
46mm sein 3
38-40mm moodulid
Eriti õhuke topeltkipsplaadiga seinapaksus (seina sees on 12mm isoplaat). Mooduli laius on kuni 400mm ja kõrgus max 2.4m. Mooduli külgedel on aste elementide omavaheliseks sidumiseks. Vajadusel saab teha ilma astmeta. Kokkuliimitud seinaelemendi sees, üla- ja alaservas, on OSB riba liistude kinnitusteks. Metallkarkassi lisamine mooduli sisekülgedesse teeb seina 2mm paksemaks, ja võimaldab teha kuni 500mm laiuses ja 2.8m kõrguses elemente. 38mm lihtmooduli tehniline joonis ja karkassiga, 40mm lihtmooduli tehniline joonis
38mm sein
38mm sein 2
38mm sein 3
46-48mm moodulid
Õhuke seinapaksus (20mm plaatvillaga) vähendab transpordikulud ja paigalduse kiirust. Samas annab õhuke element võimaluse komplekteerida paksemaid seinasid koos õhuvahega (metallist 28mm U-profiiliga). Õhuvahe tagab parema helipidavuse, kui sama paksusega tavaline kipssein (paksuste vahe 4mm). Seintevahelist 28mm vahet saab ära kasutada kommunikatsioonide paigaldamiseks. Kokkuliimitud seinaelemendi sees, üla- ja alaservas, on vineerliist kinnitusteks. Metallkarkassi lisamine teeb seina jäigemaks ja suurendab paksust 2mm.
46mm sein
46mm sein 2
46mm sein 3
76mm moodulid
Lihtmoodulid, mis on täidetud 50mm paksuse villaga. Elementide üleval ja all servas on tühimikud 15mm paksusele vineeriribale (kinnituste hõlbustamiseks). Soovi korral värvitakse moodulid enne paigaldust. Moodulid on tavalise kipsseina omadustega. Karkassi asemel annavad väga tugeva jäikuse kokkuliimitud freesnurgad.
76mm sein
76mm sein 2
Topeltsein
Oleme välja töötanud õhukese paksusega moodulitest koostatava topeltseina, mis ülevalt kinnitatakse omavahel ja vajadusel laekinnitustega. Keskel on kahe seinarivi vahel distantsliist ning all on alumiiniumist W-profiil. Alumiiniumprofiili põrandasse ei kinnitata ja see on ühtlasi ka põrandaliistuks.
Topeltsein
Topeltsein 2
Topeltsein 3
Töökoda
Tallinna ehitusobjektil eraldati 76mm vaheseina abil töökoda, kuhu paigutati suur lõikuspink ja teised seadmed. Tänu moodulseintele toimus kogu töökoja ümberkolimine koos 2. korruselt esimesele 3 tunniga. Seina alumiseks servaks on põrandale montaaživahuga kinnitatud metallist U-renn. Seinaelemendid on selle sees ilma kinnitusteta (omavahel tihedalt koos). Üleval on elemendid puitlaudadega teineteise külge kruvitud. Seinad on vastupidavad ja taluvad suurt koormust.
Töökoda
Tellimisvorm => ankeet