Ülevaade – Märts 2022

Märts 2022
Valmistame oma töökojas unikaalseid asju, mida leiab üksnes Eestist.
Kipsplaadi kasutamine annab mitmesugused eelised võrreldes teiste materjalidega. Töö on täpne ja kvaliteetne, samuti on sellel tuntav hinnasääst.
Akustika – Bassilõks
Bassilõks neelab pinnale langeva madalaheli, paigutatakse ruumi nurkadesse. Bassilõksud asetatuna maast laenu annavad ruumile hea kõla.
Bassilõks
Bassitorn
Bassilõksu osad
Akustika – Helineelaja
Neelab heli ruumi kaja vähendamiseks, neelduva omaduse tõttu summutab kõrgemaid sagedusi. Kattekangas annab nägusa välisilme.
Neelajad kabiinis
Neelajad klaveril
Neelaja kangas
Akustika – Helipeegel
Hajuti ehk helipeegel hajutab pinnale langeva heli, millega vähendab ruumi kaja. Koos helineelajaga annab ruumile suurepärase heli summutava efekti.
Peegli suurendus
Peegli pealtvaade
Helipeeglid
Akustika – Puitmuster
Okaspuidust klotsid hajutavad neile langevat heli, tänu eri nurkadega pindadele, laiali üle ruumi. Lisaks kaja olulisele vähendamisele loovad need suurepärase visuaalse meeleolu.
Toonitud muster
Puitklotsid
Puitmuster alusel
Kontuurid – Liblikas
Liblika kipsplaadist kihiline kontuur kõvakipsist on kasutatav koos teiste toodetega, näiteks LED-sõõriga. Värvi saab muuta vastavalt meeleolule.
Liblikas
Vaikne liblikas
Hääletu liblikas
Kontuurid – Makett
Tegime jõuluteemalise kuuseinstallatsiooni poodiumil koos taustavalgusega. Kasutaja valib puldist värvi ja sobiva valgustugevuse ning loob sobiva meeleolu. Kontuur on 1.6m kõrgune.
Kuusepuu
Roheline kuusk
Sinine kuusk
Tahukad – Kuusnurk
Kipsist kuusnurk – pööratud servadega hulktahukas – kasutatakse lisadetailina ruumi sisekujunduses. Samuti saab seda kasutada täiesti uue detaili loomiseks (nt. kell).
Kuusnurk
Kuusnurk numbritega
Kuusnurk sigrimigri
Tahukad – Romb
Kipsist rombid (kaks rombi teineteise sees) paigutatakse koos sisevalgustusega lagedesse ja seintesse. Annab ruumi valgusele mõjusa efekti – valgus libiseb koos rombidega üle lae ja seina.
Rombid
Rombitorn
Viimistletud romb
Tahukad – 5-tahukas
Kaldlõikega 5-tahukad saab koos vahedega asetada soovitud mustriga seina- või laepinnale. Kaldega tasapinnad moodustavad reljeefi ja mängivad ruumi suurusega.
5-tahukas
Sein 5-tahukatega
5-tahukate tasapinnad
Lagi – LED sõõr
Kipsist laesõõr LED-ninaga, mille sisse saab paigutada valgusinstallatsiooni. Annab laele kordumatu väljanägemise.
LED sõõr
LED sõõrid
LED sõõrid tootmises
Lagi – Laineline lagi
Astmeline LED-ninaga kaarsirm valgustuse ja ruumiefekti saavutamiseks ning akustilise kaja vähendamiseks.
Astmeline lainelagi
Lainelae detailid
Lagi – Kihtribid
Laineline kihtribi T24 moodullae karkassile. Kaarjad servad ja nendevaheline pind hajutavad ja vähendavad akustilist kaja.
Laineline kihtribi
Kihtribide kaskaad
Kihtribid T24 karkassil
Seinamoodulid – Roheline burger
Õhuke – 32/38mm – kipsplaadist ja soojustusega ehituselement kohtadesse (sh. niisked ruumid), kus kipskarkassi ja kipsseina traditsiooniline ehitus on ebamugav.
32-38mm burger
Burgerid seinas
Burgerid valmiskujul
Seinamoodulid – L-serv sirge
75mm astmega seinamoodul võimaldab kiiresti ja tolmuvabalt üles ehitada kinniseid vaheseinu. 12.5mm kips-astmete vahel on tihend heli isoleerimiseks.
Sirge moodul
Moodulid värvimises
Kabiinid
Seinamoodulid – Topeltsein
Kahes rivis 48mm moodulsein, mille vahele jääb 20mm vaba ruumi näiteks elektri- ja andmesidekaablitele. Seinapooli eraldab alumiiniumist W-profiil.
2 seina
2 seina paigaldus
2 seina paigaldus 2
W liist
Karniisid – Elise
Õhuline karniis muinsuskaitselise väärtusega ruumidesse, rõhutavad ruumi kõrgust. Annavad seina ja lae üleminekule kunstilise ilme.
Elise karniis
Elise tootmises
Elise laeservas
Karniisid – Kaared
Laekaare teeb lae ja seina liitekohad kumeraks, mille tulemuseks on vanaaegne ja väärikas stiil. Kaar võib olla nii seespoole kui ka väljapoole kumer.
Laekaar
Laekaarte toomine
Teistpidi laekaar
Karniisid – b-karniis
b-karniis eendub välja seinapinnast enne lage, võimaldab sellele asetada valgustuse. Ümar serv annab lae ja seina liitekohale sujuva ilme.
b-karniis
b-karniisid alusel
b-karniisid toas
Kipsik OÜ pakub palju erinevaid võimalusi seintele ja lagedele nüansside lisamiseks. Meie abiga saab kiiresti valmis teha ajutised või püsivad omaette ruumid ning sisustada need mitmesuguste töövahenditega.
Tugevdatud renn
Siksakid
Vahenurk
Sirge vahemoodul